Батькам

Шановні батьки ! 

Максимально сприяйте повноцінному розвиткові творчого дарування вашої дитини! Для цього дотримуйтеся таких правил взаємин з дитиною в родині: 

1. Будьте поблажливими зі своєю дитиною. Варто знайти «золоту середину» в інтенсивності заохочення-покарання, захоплення-несхвалення. 

2. Демонструйте свою незалежність. Дитина повинна зрозуміти, що самостійність і незалежність – великий приз, що присуджується самим наполегливим, працездатним і сміливим особистостям. Бути лідером, чи просто відрізнятися від інших – це чудово! 

3. Не бійтеся подорожувати і змінювати обстановку. Нові враження і знайомства вчать не боятися новизни і невизначеності. 

4. Воля вибору вчинків і рухів. Дозвольте дітям ризикувати і заряджатися при цьому корисною порцією адреналіну. 

5. Забудьте слово «НІ». Максимально заохочуйте будь-яке рішення вашої дитини. Якщо їй призначено помилитися, то нехай вона дійсно це переживе й усвідомить свою помилку, виносячи з цієї ситуації певний позитивний досвід. 

6. Будьте оптимістом. Навчіть дитину навіть у самих неприємних подіях або явищах бачити щось гарне і корисне. 

7. Забезпечте вашу дитину великою кількістю матеріалів для творчості (пластиліном, папером, клеєм, фарбами, старими непотрібними речами і т.п.). Це допоможе розвинути в неї інелектуальне та інтуїтивне мислення. 

8. Створюйте дитині ситуації, що кидають їй виклик. Це буде стимулювати її мислення, навчить шукати оптимальне рішення в екстремальних ситуаціях, відстоювати свою точку зору, розумно аргументуючи її. 

9. Заохочуйте гіперактивність вашої дитини. Багато сильних світу цього в дитинстві були дуже активними. Навчіться не карати дитину за надлишок енергії, не гальмувати її пориви, а розумно керувати ними. 

10. Мрійте, фантазуйте і дійте разом із вашою дитиною. 

Пам’ятайте, що всі дорослі винаходи родом із дитячих фантазій. Ви їх знаєте краще: їхні сильні і слабкі сторони, здібності, задатки та особливості розвитку, і саме тому можете підтримувати найефективніше. Ваша постійна участь у шкільному житті може значно покращити успіхи вашої дитини. Важливо, щоб Ви брали участь у прийнятті рішень щодо освіти своєї дитини. Саме ви можете надавати важливу інформацію для планування, впровадження та адаптації програми для найкращого задоволення потреб Вашої дитини, яка постійно змінюється.



О котрій годині дитина повинна лягати спати:

 Багато батьків губляться, коли намагаються вирішити, в який час слід укладати дітей спати. Укладеш занадто рано — вони бісяться, перезбуджуються і не сплять. Занадто пізно — не висипаються та стають дратівливими. Як же зробити так, щоб проводити достатньо часу з дітьми після роботи, але при цьому забезпечувати їм здоровий сон? Це питання хвилює багатьох. Що кажуть фахівці. Десятирічна дитина, що встає в 6:15, цілком може не лягати до 20:15. Це відповідає рекомендаціям Американської академії педіатрії, згідно з якою дітям 3-5 років потрібно 10-13 годин сну, а 6-12-річним досить 9-12 годин.
Чому це важливо. Рекомендації Американської академії педіатрії.
6-12 років — 9-12 годин за ніч.
Підліткам — 8-10 годин за ніч.
Зрозуміло, не всі діти відповідають цим стандартам», але більшості батьків варто дотримуватися цих рекомендацій.
Як вкласти дитину спати раніше?
По-перше, вчені радять обмежити використання гаджетів перед сном. Блакитне світло, випромінюване екранами, може уповільнити вироблення гормону сну мелатоніну, що зламає природний добовий ритм організму.
За дві години до сну варто припинити використання смартфона, планшета, комп’ютера та телевізора.
По-друге, бажано виробити якийсь ритуал та дотримуватися його перед сном. Наприклад, можна набирати дитині ванну або читати книжку кожен вечір. Головне, щоб у неї виробилася чітка звичка.
Чим раніше ви почнете, тим краще!

Немає коментарів:

Дописати коментар

Коронавірус в Україні!!!

Захворювання COVID-19 спричиняється коронавірусом SARS-CoV-2, раніше відомим як 2019-nCoV, що належить до великої групи коронавірусів...